Przegląd tygodnia w Dębicy, najważniejsze wydarzenia od 21.03 do 27.03.2021, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

Newsroom 360
Newsroom 360
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 21.03 do 27.03.2021
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 21.03 do 27.03.2021 CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Dębicy, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 21.03 a 27.03.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Masz to w domu? Możesz zarobić fortunę! Te rzeczy z PRL-u i nie tylko są dziś warte gigantyczne pieniądze!”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd tygodnia Dębica od 21.03 do 27.03.2021: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Masz to w domu? Możesz zarobić fortunę! Te rzeczy z PRL-u i nie tylko są dziś warte gigantyczne pieniądze!

Rzeczy z PRL-u są dziś warte fortunę. Coraz częściej widzi się stare stoliki, krzesła, regały czy komiksy pod śmietnikami. Tymczasem mogą być warte dużo pieniędzy. Trwa szał na meble i przedmioty rodem z PRL-u. Poszukują ich właściciele muzeów, a także prywatni kolekcjonerzy. Ceny niektórych z nich sięgają na popularnych portalach aukcyjnych nawet kilku tysięcy złotych. Przeszukajcie szuflady, piwnice i strychy - zarówno swoje, jak i babci. Być może znajdziecie tam prawdziwe perełki? Jeśli już ich nie używacie, warto je sprzedać. Można w ten sposób sporo zarobić! Zobaczcie naszą galerię cennych przedmiotów z czasów PRL-u i nie tylko. Być może chcieliście je wyrzucić. Nie róbcie tego! Mogą być sporo warte. Fortuna czeka.

📢 Dziś pośpimy godzinę krócej! Zmieniamy czas na letni

Przed nami ostatni weekend marca, a tym samym czeka nas zmiana czasu na letni. Co to oznacza? W nocy z soboty na niedzielę - z 27 marca na 28 marca - przestawiamy zegary z godziny 2.00 na 3.00. Oznacza to, że weekend będzie o godzinę krótszy.

📢 Dębica. W niedzielę uroczysty pochówek dzieci utraconych

W niedzielę, 28 marca br., na cmentarzu przy ul. Wielopolskiej w Dębicy odbędzie się drugi pochówek dzieci martwo urodzonych, których rodzice zrezygnowali z prawa do pochówku we własnym zakresie.

Tygodniowa prasówka 21.03-27.03.2021 Dębica: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Dębicy. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Zarobki w sklepach w galeriach handlowych. Tyle zarabiają w sieciówkach [stawki - Media Expert, Pepco, Zara, Cropp i inne - 26.03]

Od 20 marca 2021 roku sklepy w galeriach handlowych w całej Polsce znowu będą zamknięte. Aktualnie w kraju mamy trzecią falę pandemii koronawirusa, ponownie odnotowano duży przyrost przypadków zakażenia wirusem. Zobaczcie, ile aktualnie zarabiają pracownicy znanych sieciówek.

📢 Lockdown od 27 marca do 9 kwietnia 2021. Rząd wprowadza nowe obostrzenia na Wielkanoc. Zamknięte m.in. salony fryzjerskie i żłobki

W czwartek odnotowaliśmy rekordowy przyrost zakażeń koronawirusem. Premier Mateusz Morawiecki stwierdził, że „ograniczenie swobód i działalności gospodarczej jest koniecznie”. - Myślę, że ludzie to rozumieją – mówił. Z oklei minister zdrowia Adam Niedzielski przekazał, że znacznie ograniczony zostanie handel, zamknięte zostaną też usługi fryzjerskie i kosmetyczne. W domu zostaną również podopieczni żłobków i przedszkoli.

📢 Cyfrowe Archiwum Fotograficzne powstanie w Pilźnie

Urząd Miejski w Pilźnie zawraca się do mieszkańców z prośbą o przeglądnięcie rodzinnych zbiorów fotograficznych oraz domowych archiwów w poszukiwaniu fotografii, które ukazują życie kulturalne i społeczne miasta i gminy Pilzno na przestrzeni lat 60., 70., 80., 90. XX wieku.

📢 Walka z suszą w Polsce: Nabór wniosków do drugiej edycji programu „Moja Woda”

22 marca, w Światowy Dzień Wody, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej rozpoczął drugą edycję programu „Moja Woda”. Jest to wsparcie finansowe dla właścicieli budynków jednorodzinnych na tworzenie przydomowych instalacji, zatrzymujących wody opadowe i roztopowe. Wnioski o dotacje w wysokości do 5 000 złotych można składać do wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej.

📢 Nowe obostrzenia w całej Polsce! Od soboty zamknięte sklepy meblowe, AGD, salony kosmetyczne i fryzjerskie

Od soboty, 27 marca 2021 r., rząd RP wprowadza w całej Polsce nowe rygorystyczne obostrzenia związane z pandemią koronawirusa i bardzo trudną sytuacją w szpitalach. Zamknięte zostaną m.in. salony fryzjerskie, kosmetyczne, wielkopowierzchniowe sklepy AGD, meblowe. Większe ograniczenia dotyczą także kościołów.

📢 Żłobek przy ul. Sienkiewicza w Dębicy został zamknięty

Zgodnie z decyzją Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Dębicy, Żłobek Miejski na ul. Sienkiewicza w dniach od 25 marca br. do 2 kwietnia br. będzie zamknięty z powodu dodatniego wyniku na COVID-19 u jednego z pracowników kuchni.

📢 Przemysław Wojtys, dyrektor Szpitala Powiatowego w Dębicy: Zamknąłem ostatni możliwy oddział

W poniedziałek został zamknięty oddział ortopedii w Szpitalu Powiatowym Dębicy. Jest przeznaczony do leczenia pacjentów z Covid-19. To już ostatni z oddziałów możliwych do przekształcenia w szpitalu.

📢 Oto 10 rzeczy, których NIE WOLNO robić przed szczepieniem na koronawirusa. Naukowcy ostrzegają!

Czego nie wolno robić przed szczepieniem przeciw koronawirusowi? Jak się przygotować do szczepienia przeciw COVID-19? Okazuje się, że wiele można zrobić, żeby mieć jak najmniej objawów poszczepiennych i zyskać największą odporność. Poradnik dla osób szczepiących się przeciw COVID-19 przygotował zespół naukowców i lekarzy zrzeszonych w inicjatywie Nauka Przeciw Pandemii pod przewodnictwem prof. Andrzeja M. Fala. Prezentujemy w skrócie ich rady. Sprawdź w galerii, czego NIE WOLNO robić przed szczepieniami przeciw koronawirusowi.

📢 Szóstka w Lotto została skreślona w Dębicy! Milioner zagrał w kolekturze przy ul. Głowackiego!

We wtorkowym losowaniu Lotto Plus padła jedna „szóstka” warta równo 1 000 000 zł. Zwycięski zakład został zawarty w Dębicy. A oto liczby wylosowane 23 marca w Lotto Plus: 8, 16, 23, 25, 36, 39.

📢 Budynek byłego internatu w Pustkowie - Osiedlu już nie straszy!

Budynek po byłym internacie w Pustkowie - Osiedlu został uporządkowany i zabezpieczony. Teren wokół jest monitorowany, tak aby żaden intruz nie dostał się na posesję.

📢 Wiosenne akcje sprzątania okolicy w gminie Dębica

W ostatnim czasie mieszkańcy gminy Dębica organizowali sprzątanie swoich miejscowości. Pierwsze dni wiosny były świetną okazją do zrobienia prac porządkowych w okolicy.

📢 Nowe chodniki w Stasiówce i Paszczynie już niebawem

Ponad 413 tys. zł będzie kosztować kontynuacja budowy chodnika w Stasiówce. Powstanie kolejne 504 m ciągu pieszego. W tym roku będzie także kontynuowana budowa chodnika przy drodze powiatowej relacji Stacja Kochanówka – Paszczyna. Ma tutaj powstać kolejnych 450 m chodnika w kierunku cmentarza i Góry Śmierci za ok. 455 tys. zł.

📢 Zawody Grand Prix Polski w Tenisie Stołowym w Dębicy

Kilkuset najlepszych w Polsce młodych tenisistów stołowych spotkało się w miniony weekend w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dębicy, by powalczyć o tytuł Grand Prix. W terminie 19 - 21 marca bieżącego roku rozegrano tu prestiżowe zawody „Grand Prix Polski w Tenisie Stołowym Młodziczek i Młodzików Dębica 2021”.

📢 Areszt dla sprawcy tragicznego wypadku w Pilźnie

20-letni sprawca sobotniego wypadku w Pilźnie, który prowadził samochód pod wpływem alkoholu, trafi na trzy miesiące do aresztu. Taką decyzję, na wniosek prokuratury, podjął dębicki sąd. Wskutek obrażeń, odniesionych w wypadku, zmarła 18-letnia mieszkanka Glinika.

📢 Fabryka Farb i Lakierów "Śnieżka" doceniona w rankingu "Pulsu Biznesu"

Fabryka Farb i Lakierów "Śnieżka" zdobyła drugie miejsce w kategorii Relacje z inwestorami oraz trzynaste miejsce w głównym zestawieniu 22. edycji rankingu Giełdowa Spółka Roku, organizowanego przez „Puls Biznesu”. Spółkę wysoko ocenili eksperci z instytucji finansowych – zarządzający funduszami emerytalnymi i inwestycyjnymi oraz analitycy domów maklerskich.

📢 Bezawaryjne, ładne i tanie! Najlepsze używane auta na każdą kieszeń! Modele z najwyższą oceną mechaników - lista pojazdów

Wybierając się do komisu samochodowego, możecie mieć wrażenie, że przepłacacie. Z drugiej jednak strony komis również chce zarobić. Najważniejsze jednak, aby wiedzieć, czego się szuka. W przeciwnym razie traficie w pułapkę i rzeczywiście może się zdarzyć, że zapłacicie. W naszym poradniku znajdziecie najlepsze samochody polecane przez mechaników. W każdym aucie zdarzają się usterki (w artykule je wymieniamy), dlatego nabyta tu wiedza może być waszą kartą przetargową. Z tą wiedzą możecie nie tylko zabłysnąć, ale także zbić cenę. No i szukając auta na własną rękę zaskoczyć samego sprzedawcę. Na naszej liście znajdziecie ponad 30 samochodów i co najważniejsze, na każdą kieszeń! Lista najmniej awaryjnych samochodów >>>

📢 Uważajmy, jakie kwiaty wręczamy w prezencie! Co symbolizują ich kolory?

Kobiety uwielbiają być obdarowywane kwiatami i to właśnie ta forma prezentu jest najpopularniejsza niemal na całym świecie. Nie tylko w Dzień Kobiet do kwiaciarni ustawiają się długie kolejki. Jednak nie każdy wie, że do wyboru kwiatów trzeba podejść z dużą odpowiedzialnością, bowiem ich kolory mają szczególne znaczenie.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Po co nam Polski Ład?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie