MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Elżbieta Drąg poparła Roberta Moskala, on obiecał jej stanowisko wicewójta gminy Żyraków

Barbara Galas
Barbara Galas
Kandydaci na wójta gminy Żyraków. Od lewej: Robert Moskal, Elżbieta Drąg, Marek Rączka
Kandydaci na wójta gminy Żyraków. Od lewej: Robert Moskal, Elżbieta Drąg, Marek Rączka Facebook
Elżbieta Drąg, wieloletni współpracownik obecnego wójta gminy Żyraków Marka Rączki postanowiła wystartować jako jego kontrkandydatka w ostatnich wyborach. Kandydatka zdobyła 1686 głosów nie przechodząc do II tury.

Tuż po wyborach kandydaci, którzy przeszli do II tury, tj. Marek Rączka i Robert Moskal, zwrócili się do Elżbiety Drąg z prośbą o poparcie. Jednakże, Drąg nie udzieliła od razu odpowiedzi. W miniony piątek, Robert Moskal ogłosił, że jego niedawna rywalka zdecydowała się poprzeć jego kandydaturę. W przypadku jego zwycięstwa, Elżbieta Drąg obejmie stanowisko jego zastępczyni.

Obecnego wójta zapytaliśmy o komentarz.

 -Czułem rozczarowanie, kiedy pani Elżbieta poinformowała mnie o swojej decyzji startu w wyborach na wójta gminy. Po tym wydarzeniu nie mam już wątpliwości, że z jej strony można się spodziewać różnych niespodzianek. Bardzo mi przykro, ponieważ nasza współpraca układała się naprawdę dobrze- skomentował wójt Rączka.

Jak przypomina wójt to on  w  2018 r. zaprosił Elżbietę Drąg do swojego komitetu i wystartowała w wyborach do rady gminy. Jednakże, mimo dobrze funkcjonującej współpracy, kobieta postanowiła podjąć własne wyzwanie i wystartować w wyborach na wójta gminy Żyraków.

Drąg tłumaczy swoją decyzję podobieństwem programu Roberta Moskala do jej propozycji.

- Nie poparłam w drugiej turze obecnego wójta ze względu na to, że mój program jest bardziej zbliżony do programu Roberta Moskala. Podpisaliśmy porozumienie, w którym zobowiązaliśmy się do realizowania wspólnych celów. Do tych zadań zalicza się między innymi stworzenie mobilnej aplikacji oraz Centrum Wsparcia Organizacji Pozarządowych i Klubów Seniora. Punkty w moim programie wyborczym jak i tym zaproponowanym przez Roberta Moskala to głosy mieszkańców. Oboje wyszliśmy do mieszkańców i wysłuchaliśmy ich potrzeb. Plan obecnego wójta na dalsze działania gminy to głównie inwestycje, brak w nim istotnych działań w sferze społecznej, skierowanych bezpośrednio na mieszkańców gminy Żyraków. Jestem społecznikiem i na tej dziedzinie chciałabym się głównie skoncentrować- wyjaśnia Elżbieta Drąg.

Warto również zaznaczyć, że Elżbieta Drąg wyraziła chęć kontynuacji współpracy z dotychczasowym wicewójtem Grzegorzem Regułą, co zostało zaakceptowane przez Roberta Moskala.

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Elżbieta Drąg poparła Roberta Moskala, on obiecał jej stanowisko wicewójta gminy Żyraków - Nowiny

Wróć na debica.naszemiasto.pl Nasze Miasto