MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Wójt gminy Dębica przegrywa wybory po 26 latach sprawowania funkcji. Rokosz dziękuje swoim wyborcom

Barbara Galas
Barbara Galas
Facebook
Po ponad ćwierćwieczu nieprzerwanych rządów, Stanisław Rokosz, ustępuje ze stanowiska wójta gminy Dębica na rzecz Adama Pieniążka, który w ostatnich wyborach samorządowych, 7 kwietnia zdobył 5103 głosy (50,99%) w porównaniu do 4905 głosów (49,01%) oddanych na Rokosza.

7 kwietnia odbyły się wybory samorządowe. Stanisław Rokosz wieloletni wójt gminy Dębica przegrał z Adamem Pieniążkiem niespełna 200 głosami.

Rokosz triumfował tylko w siedmiu sołectwach: w Brzeźnicy, Latoszynie, Paszczynie, Podgrodziu, Pustkowie-Osiedlu, Pustkowie-Krownicach i Pustyni.

Adam Pieniążek lepszy wynik zdobył w jedenastu sołectwach w: Braciejowej, Głobikowej, Gumniskach, Kędzierzu, Kochanówce, Kozłowie, Nagawczynie, Pustkowie, Stasiówce, Stobiernej i Zawadzie.

Warto przypomnieć, że w listopadzie 2018 roku, czyli podczas drugiej tury poprzednich wyborów samorządowych było na odwrót. To Stanisław Rokosz był lepszy od Adama Pieniążka w jedenastu sołectwach.

W porównaniu do tamtych wyborów Adam Pieniążek odbił ustępującemu wójtowi Kędzierz, Kochanówkę, Kozłów, Pustków i Stobierną, ale stracił Podgrodzie. Na Rokosza zagłosowało wtedy 55,34 proc. udających się do urn, a na Pieniążka - 44,66 proc.

Stanisław Rokosz objął urząd wójta gminy Dębica 4 listopada 1998 roku i pełnił go nieprzerwanie do tej pory. Jego długa kadencja była czasem intensywnej działalności na rzecz rozwoju gminy Dębica, co podkreślają liczne pozytywne komentarze pod jego profilem w mediach społecznościowych.

Józef Marek, radny gminy Dębica, wyraził wdzięczność za dorobek Rokosza, podkreślając rozwój infrastruktury, inwestycji społecznych i kulturalnych, a także troskę o najbardziej potrzebujących. Podobne słowa uznania skierował inny radny Piotr Żybura, który zwrócił uwagę na wielkość, dalekowzroczność i pomysłowość wójta oraz jego zasługi dla gminy i społeczności lokalnej.

-Twoja ciężka praca stawia naszą gminę na czołowym miejscu w Podkarpaciu oraz wysoko w kraju. Życzę Ci zdrowia i dalszego szacunku, na który w pełni zasługujesz. Twoje "trzecie dziecko" - Latoszyn Zdrój, już jest perełką powiatu, a będzie także dumą Podkarpacia. Niech to trwa i trwa- napisał Żybura.

Rokosz na swoim profilu po przegranej napisał:

-“Serdecznie dziękuję wyborcom naszego komitetu. W sposób szczególny dziękuję moim najbliższym, córkom, na które zawsze mogę liczyć, wnukom za dodawanie radości życia. Dziękuję wszystkim, którzy współpracowali ze mną przy kampanii. Nasza Gmina zawsze będzie nasza”- czytamy.

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na debica.naszemiasto.pl Nasze Miasto