Znamy reprezentantów Polski na Mistrzostwa Świata w Nordic Walking. Zobaczcie zmagania w Latoszynie Zdroju [FOTO]

Monika Sroczyńska
Marcin Michalec, Anna Skiba-Zaczyńska, Agnieszka Sosnowska, Jacek Witucki pokonali rywali w poszczególnych kategoriach podczas Enea Polish Nordic Walking CUP 2022 w Latoszynie Zdroju.

Na terenie uzdrowiska Latoszyn-Zdrój odbyły się kolejne zawody w ramach Enea Polish Nordic Walking CUP 2022, które w tym roku są organizowane w 10 miejscowościach na terenie Polski. Do Latoszyna przyjechało blisko 160 zawodników i zawodniczek, którzy walczyli o kolejne punkty do klasyfikacji generalnej całego cyklu oraz co najważniejsze o certyfikat dający prawo startu w nadchodzących Mistrzostwach Świata.

Wszyscy zawodnicy rywalizowali na dystansie 10 lub 5 kilometrów, w różnych kategoriach wiekowych z podziałem na kobiety i mężczyzn. Na uczestników czekała bardzo wymagająca pod względem kondycyjnym trasa, którą charakteryzowało długie ponad 600 metrowe strome podejście. Było to prawdziwe wyzwanie, na którym można było zdobyć bardzo cenną przewagę nad resztą zawodników lub też ją stracić. Cała trasa mierzyła 2,5 km długości, co oznaczało, że do pokonania wyznaczonego dystansu każdy z uczestników musiał pokonać 4 lub 2 okrążenia.

- Niezwykle efektownie wyglądał ostatni odcinek, na który składały się serpentyny z dość stromym zejściem, które po wcześniejszych opadach deszczu było dość śliskie i mogło przynieść niespodziewane sytuacje - podkreśla Krzysztof Lipczyński, dyrektor Gminnego Ośrodka sportu i Rekreacji.

Podczas rywalizacji na 10 kilometrów na starcie zameldowało się łącznie 40 zawodników i zawodniczek. Po pasjonującej walce i morderczym wysiłku wśród panów I miejsce zajął – Marcin Michalec, II miejsce – Tomasz Marczak, a III miejsce – Tomasz Wojtowicz. W rywalizacji pań I miejsce zajęła - Anna Skiba-Zaczyńska, II miejsce Zuzanna Bielecka, III miejsce – Marzena Labus.

Do rywalizacji na 5 kilometrów zgłosiło się ponad 110 zawodników i zawodniczek. Krótszy dystans zapowiadał jeszcze bardziej wyrównaną rywalizację. Po pierwszym okrążeniu różnice między czołowymi zawodnikami były niewielkie i wszystko wskazywało na to, że ostatnie podejście zdecyduje o tym kto zwycięży. Ostatecznie wśród pań na 5 km najlepsza okazała się Agnieszka Sosnowska, II miejsce zajęła – Erwina Wilusz, a III miejsce – Anna Skiba-Zaczyńska. W rywalizacji panów wygrał Jacek Witucki, II miejsce zajął – Tomasz Wojtowicz, a III miejsce zajął Radosław Niepokój.

- Dodatkowo poznaliśmy wszystkich 30 reprezentantów Polski, którzy wezmą udział w Mistrzostwach Świata w Nordic Walking, organizowanych w Szklarskiej Porębie w dniach 3-4 września 2022 r. - podsumowuje sportowe zmagania uczestników Krzysztof Lipczyński.