Złoto dla LUKS Lubzina w turnieju sumo w Erd na Węgrzech

oprac. Paulina
Archiwum LUKS Lubzina
Międzynarodowy turniej sumo w Erd na Węgrzech to jeden z największych rozgrywanych w Europie turniejów sumo Erd Cup International Sumo Competition. W turnieju wystartowało około 400 zawodników. Wśród nich byli Magdalena Macios i Przemysław Kubisztal z LUKS Lubzina.

Sumocy z LUKS w Lubzinie spisali się bardzo dobrze. Międzynarodowy turniej sumo w Erd na Węgrzech przyniósł im cztery medale złote, dwa srebrne i jeden brązowy. Okazali się jedną z najlepszych ekip zagranicznych.

Przemysław Kubisztal to wychowanek Andrzeja Tomaszewskiego. Na swoim koncie ma już tytuł mistrza Europy, który zdobył we wrześniu 2014 roku w Lidzie na Białorusi. Obecnie Przemek jest uczniem I klasy I LO im. Króla Władysława Jagiełły w Dębicy. Swoją pasję do zapasów i sumo godzi z nauką w klasie matematyczno- fizycznej.

Magdalena Macios natomiast, która jest zawodniczką LUKS Lubzina, na turniej w Erd przybyła wraz z kadrą narodową Polski seniorów w sumo. Zajęła w swojej kategorii do 65 kg – I miejsce, wystartowała również kontrolnie w kategorii do 80 kg, gdzie zdobyła medal brązowy.

Zarówno Przemek jak i Magda trenują w Lubzinie pod okiem trenera Andrzeja Jedynaka.