„WYZ(w/n)ANIA” Romana Przewoźnika w Galerii Sztuki MOK w Dębicy

Monika Sroczyńska
Monika Sroczyńska
Udostępnij:
Jeszcze przez najbliższy tydzień można obejrzeć „WYZ(w/n)ANIA” Romana Przewoźnika w Galerii Sztuki w Dębicy przy ulicy Akademickiej. Autor po ponad dwudziestu latach wraca z indywidualną wystawą. Warto się wybrać i z bliska przyjrzeć się jego nowym „WYZ(w/n)ANIOM”!

Roman Przewoźnik podejmuje twórcze działania w różnych dziedzinach sztuki i technikach plastycznych. Głównie zajmuj się malarstwem, rysunkiem, grafiką, fotografią i projektowaniem graficznym. Niejednokrotnie podejmuje działania z kręgu scenografii, architektury wnętrz, akcji plastycznych i parateatralnych.

- Jestem otwarty na różne formy aktywności artystycznej. Inspiracji twórczej poszukuję wewnątrz samego siebie i w bogactwie natury, rzeczywistości, sztuce, literaturze, a i muzyka często staje się powodem moich artystycznych komentarzy - mówi o sobie dębicki artysta, od lat doskonale znany w lokalnym środowisku.

Najchętniej wypowiada się językiem abstrakcji, gdzie emocje, czy też myśli w niepowtarzalną całość splatają elementy formy. Nieograniczone możliwości kompozycji, kolorów, kształtów, działanie szerokiej gamy faktur, linii i innych środków wyrazu pozwalają mu na indywidualne kreowanie obrazu.

- Abstrakcyjne kompozycje doprowadził już do pewnej perfekcji ograniczając maksymalnie gamę kolorystyczną. Ale w każdym z nich jest mnóstwo ekspresji i siły wyrazu. Chłonie wszystko co może być inspiracją do powstawania takich właśnie bardzo syntetycznych dzieł sztuki - mówi o twórczości autora wystawy Ryszard Kucab, szef dębickiej Galerii Sztuki.

Zobaczcie także:

Ponadto od blisko 30 już lat Roman Przewoźnik swoją pasją dzieli się z uczniami Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Dębicy.

- Mam wyjątkową przyjemność pracy z najmłodszymi artystami. Jako nauczyciel plastyki w szkole podstawowej obserwuję twórczość dzieci, ich szczerość i emocje w twórczych wypowiedziach. Patrząc na działania najmłodszych wiem, jak wiele można nauczyć się od nich samych. Sztuka dziecka ciągle zaskakuje. Jest po prostu piękna - podkreśla autor wystawy, który do udziału w swojej wystawie zaprosił jedną z uczennic.

Przy wejściu można dostrzec maleńkie dzieło popełnione przez uzdolnioną adeptkę sztuki, która być może w przyszłości również zagości ze swoją indywidualną wystawą w Galerii Sztuki w Dębicy. Tą wyróżnioną uczennicą jest Amelia Kuczyńska, wielokrotnie doceniana przez jurorów licznych konkursów plastycznych.

„WYZ(w/n)ANIA” Romana Przewoźnika w Galerii Sztuki MOK w Dębicy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Pamiątki po rotmistrzu Pileckim

Wideo

Materiał oryginalny: „WYZ(w/n)ANIA” Romana Przewoźnika w Galerii Sztuki MOK w Dębicy - Dębica Nasze Miasto

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

R
Roman Przewoźnik
Serdecznie dziękuję.

Zapraszam wszystkich wielbicieli sztuki.

Wystawa otwarta do 10 grudnia w Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy od poniedziałku do piątku w godzinach: od 9 do 17 i w soboty: od 10 do 14.

Polecam także moją stronę: https://roman-art.pl/
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie