Polecamy

Omran Haydary, Adam Najem - Afganistan © Dziennik Bałtycki/Google
[4/12]

Omran Haydary, Adam Najem - Afganistan

Pod względem liczby ludności to kraj zbliżony do Polski. Graniczy Chinami, Pakistanem, Iranem, Turkmenistanem, Uzbekistanem oraz Tadżykistanem. Od niedawna w naszej ekstraklasie Afganistan reprezentuje Omran Haydary - jesienią gracz Olimpii Grudziądz. Afgańską obecność w 1 lidze utrzymał natomiast jego rodak Adam Najem, który przybył do Wigier Suwałki prosto z... USA.

Obaj piłkarze. posiadają podwójne obywatelstwa: Haydary holenderskie, a Najem amerykańskie (urodził się w Wayne). Najem występował nawet dla młodzieżówki "drugiej ojczyzny", ale w kadrze seniorskiej - tak jak Haydary - reprezentuje już Afganistan.

Omran Haydary - 22 lat, napastnik, Lechia Gdańsk
Wcześniej grał w Holandii.


Adam Najem - 25 lat, pomocnik, Wigry Suwałki
Wcześniej grał w USA.
Przejrzeliśmy wiosenne kadry wszystkich zespołów ze szczebla centralnego. Odnaleźliśmy w nich oczywiście mnóstwo Słowaków, Hiszpanów czy graczy z Bałkanów. Przy pojedynczych nazwiskach pojawiły się jednak też flagi egzotycznych lub po prostu bardzo odległych krajów. I to im poświęciliśmy tutaj miejsce. Na naszej liście odszukacie choćby reprezentantów wysp, na których Polacy spędzają jedynie wakacje.

Najnowsze wiadomości

reklama