Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Uczniowie z Dębicy wygrywają polską edycję Lockheed Martin CyberQuest

Monika Sroczyńska
Monika Sroczyńska
Uczniowie z Zespołu Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Dębicy zwyciężyli w polskiej edycji CyberQuest, trwającej trzy godziny rywalizacji z zakresu cyberbezpieczeństwa, w której uczestniczyły drużyny z Leżajska, Rzeszowa, Kolbuszowej, Dębicy, Mielca i Tarnowa.

CyberQuest to coroczny konkurs, w którym zespoły uczniów szkół średnich z całego świata rozwiązują problemy związane z cyberbezpieczeństwem, przygotowane przez zespół odpowiedzialny za ten obszar w Lockheed Martin.

W tym roku zespoły z Polski, USA, Wielkiej Brytanii i Australii zmierzyły się z wyzwaniami obejmującymi m.in. Multi-Step intrusion scenarios, Stenography, Reverse Engineering oraz Web Exploits.

Jako globalny lider w segmencie nowoczesnych technologii, Lockheed Martin zatrudnia około 60 000 inżynierów, naukowców i specjalistów IT. Firma angażuje się we współpracę z tymi grupami, między innymi poprzez inicjatywy takie jak CyberQuest, mające na celu inspirować i kształcić przyszłych naukowców, inżynierów i matematyków.

- Wspieranie edukacji w zakresie nauki, technologii, inżynierii i matematyki jest kluczowym obszarem zainteresowania Lockheed Martin w Polsce i w innych krajach, w których ulokowane są nasze przedsiębiorstwa - podkreśla Robert Orzyłowski, dyrektor Lockheed Martin na Polskę, Europę Środkową i Wschodnią.

Lockheed Martin od ponad 20 lat wspiera polską obronność, przemysł oraz gospodarkę. Na przestrzeni ostatnich 10 lat firma zainwestowała w Polsce ok. 8 miliardów złotych (1,8 miliarda dolarów). Obecnie koncern zapewnia w kraju 6700 miejsc pracy, z czego 1600 bezpośrednio w PZL Mielec, przedsiębiorstwie należącym do Lockheed Martin, będącym głównym polskim eksporterem sprzętu obronnego i największym zakładem produkcyjnym firmy poza granicami USA.

- Jako PZL Mielec, doskonale wiemy, jak ważne jest kształcenie naszej młodzieży w tych obszarach. Przyszłe sukcesy i przewaga technologiczna Polski są zależne od stałego dopływu wysoce wykwalifikowanej, uzdolnionej i utalentowanej kadry z kierunków technicznych. Jesteśmy dumni, że możemy odgrywać rolę w stymulowaniu umysłów polskich uczniów i pomagać im w realizacji ich ambicji poprzez właśnie takie projekty jak CyberQuest - zaznacza Janusz Zakręcki, prezes i dyrektor naczelny PZL Mielec.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na debica.naszemiasto.pl Nasze Miasto