Tygodniowy przegląd prasy (Dębica, 25.10-31.10.2020), poznaj najważniejsze informacje z Dębicy

Newsroom 360
Newsroom 360
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 25.10 do 31.10.2020
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 25.10 do 31.10.2020 CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Dębicy, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 25.10 a 31.10.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Zarobki w Biedronce, Lidlu, McDonald’s i innych sieciówkach. Tyle na konto dostają kasjerzy [stawki - 1.11.2020 r.]”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd tygodnia Dębica od 25.10 do 31.10.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Zarobki w Biedronce, Lidlu, McDonald’s i innych sieciówkach. Tyle na konto dostają kasjerzy [stawki - 1.11.2020 r.]

W 2020 roku płaca minimalna wynosi 2600 złotych brutto. Ile w tym roku będą zarabiają pracownicy Lidla, Biedronki czy Netto. Zapotrzebowanie na pracowników handlu jest bardzo duże. Nie pomogły nawet wolne niedziele. Wiele sklepów w związku z pandemią wydłużyło czas pracy, więc pracowników w tej branży ciągle brakuje. Pracodawcy kuszą ich jak mogą podnosząc wynagrodzenie.Wiele informacji o zarobkach w danych marketach pochodzi od pracowników, które zamieszczane są na forach internetowych. W większości sieci zarobki uzależnione są od lokalizacji sklepu. W dużych miastach zarobki są wyższe niż w małych miejscowościach. Wynagrodzenie uzależnione jest także od stażu pracy. Zobacz zarobki pracowników sklepów w powyższej galerii.

📢 Strajk Kobiet w Dębicy, było bardzo gorąco. Zobaczcie zdjęcia!

Kobiety z Dębicy po raz kolejny wyszły na ulice, by zaprotestować przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Strajk przebiegał dziś w nerwowej atmosferze. Naprzeciw protestujących stanęli kontrmanifestanci z transparentem "Kobiety walczcie o swoje, a was rozliczymy-lewackie gnoje".

📢 Rośliny budzące grozę? Zobacz "straszne" rośliny na Halloween

Czy przyglądaliście się kiedyś naprawdę dziwnym roślinom? Przedstawiamy kilka takich, które wyglądają, jak rodem z horroru.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie:

Apple iPad Air 10,9" 64GB Wi-Fi Błękitny (MYFQ2FDA)


Samsung Galaxy Tab A 10.1 2019 32GB WiFi Czarny (SM-T510NZKDXEO)


Tygodniowa prasówka 25.10-31.10.2020 Dębica: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Dębicy. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Harcerze odprowadzili swojego Komendanta na wieczną wartę. Hm. Artur Kowalski HR spoczął na Cmentarzu Komunalnym w Dębicy

Rodzina Harcerska pożegnała dziś swojego Druha i Przyjaciela, hm. Artura Kolwalskiego HR. Żegnali Go harcerze, rodzina i przyjaciele. Komendant Hufca ZHP w Dębicy spoczął na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Cmentarnej. Pośmiertnie został oznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi dla ZHP.

📢 Strajk Kobiet w Polsce: najlepsze slogany. Te transparenty to prawdziwe MEMY ulicy. Oto najciekawsze hasła i banery na protestach.

Od czwartku 22 października w całej Polsce trwa Strajk Kobiet związany z decyzją Trybunału Konstytucyjnego prowadzącą do zaostrzenia ustawy dotyczącej aborcji. Na kolejnych marszach coraz więcej osób pojawia się z transparentami. Poza klasycznymi sloganami widnieją na nich także niezwykle kreatywne hasła. Oto najlepsze banery, jakie pojawiły się na protestach w całej Polsce. To prawdziwe memy ulicy!

📢 Dębicki MKS odwołuje linię ,,0” w uroczystość Wszystkich Świętych

Ze względu na decyzję rządu w sprawie zamknięcia cmentarzy od 31 października do 2 listopada planowana przez dębicki MKS linia „0” ułatwiająca dojazd do dębickich cmentarzy w Dniu Wszystkich Świętych, nie zostanie uruchomiona.

📢 Utrudnienia na autostradzie A4. Dwie kolizje między Tarnowem a Dębicą

Po godzinie 23-ciej doszło do dwóch kolizji na autostradzie A4 pomiędzy Tarnowem a Dębicą. Na trasie w kierunku Rzeszowa są utrudnienia w ruchu.

📢 Dzień Wszystkich Świętych z dwudniowym wyprzedzeniem. Tłumy na dębickich cmentarzach

Decyzja premiera Mateusza Morawieckiego o zamknięciu od jutra wszystkich cmentarzy spowodowała pospolite ruszenie wśród dębiczan i mieszkańców powiatu dębickiego, odwiedzających zmarłych krewnych na lokalnych nekropoliach. Mimo padającego deszczu i niesprzyjających warunków atmosferycznych na ulicach i parkingach przy cmentarzach tworzyły się korki, brakowało miejsc postojowych. Zapalane w ciemności znicze przyspieszyły bieg zdarzeń. Atmosfera wokół cmentarzy wyglądała tak, jakbyśmy dziś obchodzili Dzień Wszystkich Świętych. Zobaczcie zdjęcia.

📢 Jak nie przytyć podczas przymusowego siedzenia w domu? 20 praktycznych porad, łatwych do zastosowania od zaraz

Siedzenie w domu sprzyja nudzie, a ta nierozerwalnie łączy się z sięganiem po smaczne przekąski. Regularne podjadanie przy zmniejszonej aktywności fizycznej to prosta droga do nadwagi lub otyłości. Z drugiej strony uczucie przejedzenia pogarsza nastrój, a brak możliwości spalenia nadprogramowych kalorii, jeszcze pogłębia problem. Dlatego podpowiadamy 20 sposobów, jak nie przytyć podczas przymusowego siedzenia w domu i zachować pogodę ducha.

📢 Konferencja premiera Mateusza Morawieckiego: cmentarze będą zamknięte

Na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że 31 października oraz we Wszystkich Świętych i Zaduszki cmentarze będą zamknięte.

📢 Plakaty na Strajk Kobiet do pobrania. Walka o prawa kobiet w oczach twórców. Plakaty protestacyjne tworzą nie tylko artyści

Obecna sytuacja w Polsce związana z wyrokiem wydanym przez Trybunał Konstytucyjny zaostrzającym prawo aborcyjne porusza wiele serc, w tym twórców. W jaki sposób artyści solidaryzują się z protestującymi? Robiąc to, co potrafią najlepiej - projektując niezwykłe plakaty na Strajk Kobiet, które mówią więcej, niż tysiąc słów. Wiele z nich można pobrać za darmo. Plakaty protestacyjne: oto najmocniejsze propozycje.

📢 STRAJK KOBIET 2020. Lista miast w Polsce, w których będą protesty [MAPA]

Strajk kobiet 2020. W Polsce od czwartku, 22 października, odbywają się protesty - nie tylko - kobiet. Przybierają różne formy: wolnych spacerów czy składania zniczy i transparentów w konkretnych miejscach. Listę protestów wraz z datami oraz miast, w których odbywać się będą najbliższe wydarzenia, znajdziecie w artykule poniżej.

📢 Domy szkieletowe, modułowe, a może z kształtek styropianowych? Które buduje się najszybciej i najtaniej?

Dom nie musi wcale być murowany. Przedstawiamy ciekawe alternatywy – szybkie w budowie domy dobrze znane m.in. w USA czy Europie Zachodniej.

📢 O. Maciej Biskup: Tak silnego „nie” wobec Kościoła jeszcze w Polsce nie było. Trzeba wsłuchać się w gniew protestujących ludzi

Czy radość hierarchów Kościoła po wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji jest przyznaniem się do porażki? Dlaczego na ulice wyszli również katolicy, którzy są aborcji przeciwni? Co jest źródłem gniewu protestujących kobiet i innych osób? Czy Kościół potrzebuje obrony i co w tej trudnej sytuacji powinien zrobić? Rozmawiam o tym o. Maciejem Biskupem OP, dominikaninem z Łodzi.

📢 Odszedł hm. Artur Kowalski HR - Komendant Hufca ZHP w Dębicy i Skarbnik Chorągwi Podkarpackiej ZHP

Rodzina Harcerska pogrążona w żałobie. W wieku 41 lat zmarł hm. Artur Kowalski, Komendant Hufca ZHP Dębica i Skarbnik Chorągwi Podkarpackiej Związku Harcerstwa Polskiego.

📢 Zarobki w Biedronce, Lidlu, McDonald’s i innych sieciówkach. Tyle na konto dostają kasjerzy [stawki]

W 2020 roku płaca minimalna wynosi 2600 złotych brutto. Ile w tym roku będą zarabiają pracownicy Lidla, Biedronki czy Netto. Zapotrzebowanie na pracowników handlu jest bardzo duże. Nie pomogły nawet wolne niedziele. Wiele sklepów w związku z pandemią wydłużyło czas pracy, więc pracowników w tej branży ciągle brakuje. Pracodawcy kuszą ich jak mogą podnosząc wynagrodzenie. Wiele informacji o zarobkach w danych marketach pochodzi od pracowników, które zamieszczane są na forach internetowych. W większości sieci zarobki uzależnione są od lokalizacji sklepu. W dużych miastach zarobki są wyższe niż w małych miejscowościach. Wynagrodzenie uzależnione jest także od stażu pracy. Zobacz zarobki pracowników sklepów w powyższej galerii.

📢 Prokuratura chce ścigać organizatorów protestów ws. aborcji. Grozić ma im nawet 8 lat więzienia

Prokurator Krajowy Bogdan Święczkowski przygotował wytyczne dla śledczych w sprawie postępowania z organizatorami masowych protestów ws. aborcji i nakłaniającymi do nich – informuje RMF FM. Organizatorom manifestacji może grozić kara nawet do 8 lat więzienia.

📢 Jerzy Sieradzki przejmuje obowiązki burmistrza Dębicy

Wiceburmistrz Jerzy Sieradzki przejmuje obowiązki włodarza Dębicy. Przewodniczący Rady Miejskiej w Dębicy poinformował wojewodę podkarpacką o tzw. zaistnieniu przemijającej przeszkody w wykonywaniu zadań i kompetencji przez burmistrza Mariusza Szewczyka. Tym samym jego obowiązki, ale przede wszystkim uprawnienia przejął I zastępca.

📢 1 listopada w Dębicy. Zmiany w ruchu przy nekropoliach oraz nieodpłatne kursy autobusu "0"

1 listopada, w dniu Wszystkich Świętych MKS uruchomi linię „0”, która ułatwi dojazd do dębickich cmentarzy. Pozostałe linie będą kursowały według rozkładu jazdy obowiązującego w niedzielę i święta. „Zerówka” ma nie tylko ułatwić dojazd na cmentarze, ale również ograniczyć ilość aut parkujących w pobliżu miejskich nekropolii i ułatwić ruch w okolicy.

📢 Strajk Kobiet. Jak włączyć się w protest? Ty też możesz wesprzeć kobiety! Zobacz, jak strajkować, nie wychodząc z domu

Strajk Kobiet z dnia na dzień gromadzi coraz więcej uczestniczek i uczestników, którzy na różne sposoby wyrażają swój sprzeciw wobec decyzji Trybunału Konstytucyjnego, która doprowadzi do zaostrzenia prawa aborcyjnego. W wielu miastach w całej Polsce od kilku dni na protestach gromadzą się setki osób, pomimo że zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami z powodu epidemii koronawirusa, dozwolone są zgromadzenia liczące maksymalnie pięciu uczestników. Jak dołączyć do Strajku Kobiet nie idąc na protest?

ZOBACZ KONIECZNIE

Podatek od psa

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie