18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Pustynia Błędowska - "Polska Sahara"

Artykuł sponsorowany
Na obszarze malowniczej gminy Klucze, znajduje się największy w Polsce obszar lotnych piasków, o powierzchni 32 km2, który zwany jest Polską Saharą. Pustynia Błędowska mierzy prawie 10 km długości, a miejscami nawet 4 km szerokości. Z zachodu na wschód, przez naszą krajową Saharę przepływa rzeka Biała Przemsza, która bierze swój początek na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej.

Pustynia Błędowska jest atrakcyjnym terenem wędrówek pieszych. Najpopularniejszym szlakiem jest żółty Szlak Pustynny, na trasie którego można spotkać wiele chronionych i endemicznych gatunków flory i fauny. Przez Polską Saharę przebiega również szlak jeździecki - „Transjurajski Szlak Konny”, który cieszy się bardzo dużą popularnością wśród miłośników jazdy konnej. Pustynia Błędowska wpisała się również do historii polskiej kinematografii – sceny pustynne w ekranizacji „Faraona” Bolesława Prusa, zostały nakręcone między innymi w scenerii Polskiej Sahary.

Surowy obszar pustynny, już na początku XX wieku służył jako poligon. Do dziś na terenie Pustyni Błędowskiej zachowały się trzy bunkry, a także sporo niewypałów. W związku z tym, ze względu na trwające prace saperskie, do końca 2013 roku, południowa część Polskiej Sahary jest zamknięta dla turystów.

Więcej informacji turystycznych i ciekawostek, a także legenda powstania Pustyni Błędowskiej dostępna jest na łamach międzynarodowego portalu Regio4trip.eu. Zapraszamy!

Regio4trip.eu - jedna strona, cztery kraje możliwości

Olkuskie, Batizovce, Ocland i Cserepfalu – to cztery malownicze środkowoeuropejskie regiony. Połączyły je wirtualna sieć i realna współpraca. Aby znaleźć się w uroczych zakątkach północnej Małopolski, Rumunii, Słowacji, czy Węgier wystarczy teraz wpisać regio4trip.eu w internetowej wyszukiwarce. To jedna strona, ale aż cztery kraje możliwości i siedem języków.

Na regio4trip.eu bez problemu odnajdziemy nie tylko zapowiedzi imprez, ale również informacje dotyczące historii niezwykłych regionów oraz miejsca, gdzie można wygodnie i bezpiecznie się przespać i dobrze zjeść. Tu również zyskamy podpowiedzi, co i gdzie zwiedzić, ale także jak tam dojechać – i to na mapie. Są także multimedia, galerie zdjęciowe, prognoza pogody. Można również założyć swój blog, wysłać elektroniczną kartkę pocztową i zamówić bezpłatny biuletyn informacyjny.

Regio4trip.eu to również wygodna wyszukiwarka miejsc noclegowych. Wystarczy wybrać jeden z czterech regionów, w który zamierzamy się wybrać - Biała Przemsza, Batizovce, Ocland lub Cserepfalu – rodzaj noclegu jaki nas interesuje (agroturystyka, pensjonat, motel), a także termin urlopu. Odpowiednie oferty podpowie nam komputer.

***

Do regio4trip.eu dołączyć może każdy. Wystarczy, że zarejestruje się na stronie internetowej. Powstała dzięki Lokalnej Grupie Działania „Nad Białą Przemszą” i finansowaniu z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

Portal regio4trip.eu powstał w ramach projektu „Budowanie sieci współpracy pomiędzy partnerami powiatu olkuskiego i partnerami zagranicznymi: gminą Batyżowce, gminą Cserépfalu oraz gminą Okland w obszarze rozwoju turystyki”, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Jego partnerami są Starostwo Powiatowe w Olkuszu, gminy: Bolesław, Klucze, Trzyciąż, Wolbrom, Batyżowce (Słowacja), Cserépfalu (Węgry) i Okland (Rumunia).

Fanpage Regio4trip.eu

Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia strony fanowskiej portalu Regio4trip.eu w serwisie Facebook. Już wkrótce wystartuję konkurs, w którym udział może wziąć każdy fan Regio4trip! Po więcej szczegółów zapraszamy na www.facebook.com/Regio4trip

Materiał oryginalny: Pustynia Błędowska - "Polska Sahara" - Dębica Nasze Miasto

Dodaj ogłoszenie