Przegląd tygodnia w Dębicy, najważniejsze wydarzenia od 12.04 do 18.04.2020, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

Newsroom 360
Newsroom 360
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Dębicy czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Dębicy czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Dębicy, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 12.04 a 18.04.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Mandaty w dobie koronawirusa. Memy o policji to coś, na co czekaliście. Policja spisuje, a internet komentuje - zobacz memy [18.04.20]”?

Przegląd tygodnia Dębica od 12.04 do 18.04.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Mandaty w dobie koronawirusa. Memy o policji to coś, na co czekaliście. Policja spisuje, a internet komentuje - zobacz memy [18.04.20]

Mandaty w dobie koronawirusa stały się obiektem wielu żartów - policja ścigająca za każde możliwe odstępstwo od obostrzeń wprowadzonych przez wzgląd na epidemię wywołała lawinę komentarzy i memów. Radosna twórczość internautów jak zwykle poprawia humor. Czy zachowanie policji jest poprawne? Czy faktycznie trzeba ścigać Polaków za każde odstępstwo? Wielu internautów uważa, że policja stanowczo przesadza. Swoją frustrację i cięte poczucie humoru wyrażają w memach.

📢 Zdalna Szkoła. 99 tys. zł na zakup laptopów dla uczniów szkół ponadpodstwowych powiatu dębickiego

99 250 zł otrzymał powiat dębicki na dofinansowanie zakupu komputerów dla uczniów i nauczycieli w ramach projektu Zdalna Szkoła.

📢 Koronawirus. Szycie ratuje życie. Więźniowie z Zakładu Karnego w Dębicy włączyli się w ogólnokrajową akcję szycia maseczek ochronnych

Z uwagi na sytuację epidemiczną w kraju, Zakład Karny w Dębicy włączył się w ogólnokrajową akcję szycia maseczek ochronnych. Wychowawcy pełniący służbę w tutejszej jednostce penitencjarnej napisali autorski program resocjalizacyjny "Szycie ratuje życie", w ramach którego skazani recydywiści penitencjarni rozpoczęli produkcję maseczek ochronnych na potrzeby Zakładu Karnego w Dębicy.

Tygodniowa prasówka 12.04-18.04.2020 Dębica: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Dębicy. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Na działkę prywatną można wejść bez zgody właściciela. Tarcza antykryzysowa 2.0 ułatwia usuwanie awarii

Rząd wprowadził przepisy, które zwiększą uprawnienia pracowników m.in. zakładów energetycznych i wodociągowych do wstępu na prywatne działki.

📢 325 tys. zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa otrzyma miasto Dębica na drugi etap modernizacji Domu Kultury MORS

325 000 zł otrzyma miasto Dębica z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację zadania pn. „Przebudowa pomieszczeń Domu Kultury MORS w Dębicy, etap II". Ministerstwo pozytywnie oceniło wniosek złożony w ramach programu „Infrastruktura domów kultury edycja 2020”.

📢 7,5 mln zł dla powiatu dębickiego na budowę dróg w gminach Dębica i Pilzno

Blisko 7,5 mln zł otrzymał powiat dębicki z puli Funduszu Dróg Samorządowych, co stanowi 70 proc. kosztów budowy niezwykle ważnych dróg w gminach Dębica i Pilzno.

📢 Stypendia sportowe i artystyczne burmistrza miasta Dębica. Wnioski można składać do 15 maja

Młodzież wybitnie uzdolniona sportowo i artystycznie może ubiegać się o stypendia specjalne burmistrza miasta Dębica. W tym roku należy wypełnić nowe wnioski stypendialne.

📢 Maseczka ochronna wykosi koronawirusa? Zobacz memy

Maseczka na twarzy to codzienny widok na ulicach od 16 kwietnia 2020 roku. To nowe obostrzenie, które wprowadził rząd. Czy to oznacza, że maska zatrzyma koronawirusa? Internauci tworzą memy o maseczkach ochronnych i oswajają nas z nowym obowiązkiem. Co on oznacza w praktyce? Czy maska w dobie koronawirusa to jedyny słuszny wybór? Nie do końca. Obowiązkowe bowiem jest zasłanianie ust i nosa. Przypominamy, co powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski o maseczkach.

📢 Rząd przedstawił 4-etapowy plan łagodzenia obostrzeń. Od poniedziałku możliwe wejście do lasów i parków, otwarcie galerii w trzecim etapie

Rząd stopniowo łagodzi restrykcje i przedstawia plan tzw. odmrażania gospodarki. Od poniedziałku zostaje zniesiony zakaz wstępu do lasów i parków. Liczba klientów w sklepach oraz wiernych w kościołach będzie uzależniona od powierzchni budynków. Dzieci do lat 13 obowiązywał będzie zakaz poruszania się bez opieki osoby dorosłej. Rząd zaleca pracę zdalną i w dalszym ciągu zachowywanie dystansu społecznego. Obowiązek noszenia maseczek będzie obowiązywał przez wiele miesięcy - do czasu wynalezienia szczepionki na koronawirusa. - Walka z koronawirusem dziś się nie kończy - podkreślał premier Mateusz Morawiecki.

📢 Koronawirus. Pracownicy jednostek miejskich szyją maseczki dla mieszkańców Dębicy [ZDJĘCIA]

Od dziś obowiązek zasłaniani ust i nosa w miejscach publicznych. Burmistrz miasta Dębica obiecał dostarczyć wszystkim mieszkańcom Dębicy maseczki według liczby osób wykazanych w deklaracjach za wywóz odpadów. Zakłada, że miasto uszyje 40 tys. maseczek. W akcję szycia zostali już zaangażowani pracownicy jednostek budżetowych.

📢 Jak NIE nosić maseczek? Te błędy popełniamy najczęściej. Sprawdź, czego nie robić podczas noszenia maseczki ochronnej

Maseczki ochronne lub ich alternatywy są obowiązkowe od 16 kwietnia. Każdy z nas wychodząc z domu, musi mieć zakryte usta i nos, a większość wybiera do tego celu maseczkę, bo to wygodne rozwiązanie. Nie wszyscy jednak wiedzą, jak używać maseczki ochronnej, by rzeczywiście pełniła ona swoje funkcje. Myślisz, że to bułka z masłem? Lepiej sprawdź najczęstsze błędy, które popełniamy, używając maseczek jednorazowych i wielorazowych. Tego nie rób!

📢 Od dziś bez maseczki lub chusty nie wolno wyjść z domu. Jakie jeszcze ograniczenia obowiązują?

Od dzisiaj każda osoba na ulicy ma obowiązek zasłaniania ust i nosa. Zmianie ulegną terminy matur i egzaminu ósmoklasisty. Przedłużono także obowiązywanie wszystkich dotychczasowych zasad bezpieczeństwa. To oznacza, że ograniczenia w przemieszczaniu się czy limity wiernych w kościołach obowiązują nadal.

📢 Agata Kornhauser-Duda pokazuje, jak samemu wykonać maseczkę. Sposób przypomina origami i zajmuje pięć minut [WIDEO]

Agata Kornhauser-Duda prezentuje sposób na własnoręczne wykonanie maseczki ochronnej. Cały proces zajmuje nie więcej niż pięć minut i przypomina składanie origami. Schemat tworzenia maseczki ochronnej zaprojektowała i opracowała dr hab. Anna Myczkowska-Szczerska z Wydziału Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Zobacz, jak samemu przygotować maseczkę w pięć minut.

📢 10 najpiękniejszych tras samochodowych w Polsce: wakacyjne inspiracje dla optymistów

Jak będą wyglądały wakacje 2020? Na ten moment trudno to ocenić, jednak zgodnie ze słowami ministra zdrowia nie będą to takie wakacje, jakie mieliśmy do tej pory. W optymistycznym scenariuszu będzie można wybrać się na indywidualną lub rodzinną wycieczkę - i tego się trzymajmy. By nie tracić ducha ani nadziei, przedstawiamy 10 najpiękniejszych tras samochodowych w Polsce. Nawet jeśli z waszych planów ostatecznie nic nie wyjdzie - warto czasem trochę pomarzyć.

📢 Firma Oponiarska Dębica SA wznowiła produkcję opon. Zwolnień pracowników nie będzie. Ograniczony czas pracy w okresie epidemii koronawirusa

14 kwietnia Firma Oponiarska Dębica SA ponownie uruchomiła produkcję. Na stronie Komisji Zakładowej NSZZ Solidarność T.C. Dębica S.A. pojawiła się aktualizacja komunikatu o zmianie organizacji pracy.

📢 Koronawirus. 80 tys. zł otrzymała gmina Dębica na zakup komputerów dla uczniów w ramach projektu "Zdalna szkoła"

Gmina Dębica otrzymała grant w ramach projektu „Zdalna szkoła”. Nowe komputery mają służyć uczniom i nauczycielom w czasie stanu epidemii, jak i w przyszłości.

📢 Miasto i gmina Dębica szyją maseczki dla mieszkańców, by zminimalizować ilość zakażeń koronawirusem

Król Kazimierz Wielki i Świętosław Gryfita dołączają do apelu o powszechne noszenie maseczek. Na pomnikach przy ratuszu zasłonięte zostały twarze historycznych założycieli Dębicy. To element akcji zachęcającej mieszkańców do zasłaniania twarzy w dobie pandemii koronawirusa. Od jutra będzie w Polsce obowiązywał nakaz zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych.

📢 Wójt Gminy Czarna zakupił maseczki ochronne w trosce o bezpieczeństwo i zminimalizowanie zakażeń wśród mieszkańców gminy

9 kwietnia Minister Zdrowia Łukasz Szumowski wprowadził obowiązek zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych. Maseczki ochronne lub chustki zakrywające twarz ma zakładać każda osoba bez wyjątku. Ich noszenie ma zminimalizować ryzyko zachorowań tak, aby osoby zakażone koronawirusem, a przechodzące chorobę bezobjawowo, nieświadomie nie zarażały innych.

📢 Jak zrobić maseczkę ochronną na twarz bez szycia? Wielorazowa maseczka na koronawirusa DIY - proste sposoby

Od 16 kwietnia 2020 nie będzie można opuścić domu bez zasłoniętych ust i nosa - to nowe obostrzenia wprowadzone przez rząd przed świętami wielkanocnymi. Czy to oznacza, że trzeba kupić profesjonalne maseczki ochronne, których i tak brakuje na rynku? Zupełnie nie - maseczkę higieniczną można przygotować samemu. Sposobów na wykonanie domowej maseczki jest wiele. By ją zrobić, nie trzeba nawet używać igły i nici. Jak wykonać wielorazową maseczkę higieniczną?

📢 Koronawirus. Wodociągi Dębickie oferują pomoc dla swoich klientów

Spółka Wodociągi Dębickie, w związku z pandemią COVID-19 przedstawiła kilka propozycji osłonowych dla swoich klientów. Na pomoc mogą liczyć zarówno odbiorcy indywidualni, jak również mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, a także podmioty świadczące niekomercyjne usługi dla mieszkańców.

Znamy decyzję w sprawie trzeciej dawki szczepionki.

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie