Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Otwarcie hotelu Wrota Bieszczad w Lesku. Inwestycje nad Jeziorem Solińskim. Konferencja podsumowująca

OPRAC.:
Dorota Mękarska
Dorota Mękarska
fot. Krzysztof Kapica
21 kwietnia br. w Polańczyku odbędzie się konferencja, podczas której zostaną zaprezentowane materialne efekty projektu „Bieszczady – miejsce pełne żywiołów”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Gospodarzem dwudniowego wydarzenia jest spółka Relavia i wójt gminy Solina.

W ostatnich latach otoczenie nad Soliną zmieniło się mocno in plus. To wynik m.in. wspomnianego projektu.

Jego założeniem było utworzenie produktu sieciowego łączącego atrakcje realizowane nad jeziorem oraz w jego najbliższej okolicy. Do projektu dołączyły trzy lokalne przedsiębiorstwa, tworząc ofertę dla turystów odwiedzających region Jeziora Solińskiego.

Pływający basen i infrastruktura dla żeglarzy

W ramach projektu powstał pływający basen w Polańczyku, czyli Przystań Eko-Marina wraz infrastrukturą dla żeglarzy.

Cumując swój jacht w Eko Marinie, żeglarze mogą liczyć na pomoc w obsłudze technicznej dla jednostki pływającej oraz na dostęp do zaplecza sanitarnego.

Turyści odwiedzający Eko Marinę, oprócz kąpieli w bezpiecznym basenie ze sztucznym dnem, mogą wypożyczyć jacht lub motorówkę z napędem elektrycznym.

Drugą przystanią powstałą w ramach projektu jest Przystań Zatoka Medyków w Olchowcu gdzie wypożyczyć można kajaki, łodzie elektryczne oraz rowery.

Ideą projektu „Bieszczady – miejsce pełne żywiołów” jest sieciowanie polegające na łączeniu ofert – turyści mogą przepłynąć jachtem z Polańczyka do Olchowca a do Eko Mariny wrócić na pokładzie elektrycznej motorówki Parker.

W Polańczyku powstała również Tawerna Pod Żaglami – miejsce spotkań żeglarzy i nie tylko. W budynku przy tawernie utworzono szkółkę żeglarską dla najmłodszych. Do dyspozycji jest również sala szkoleniowa z widokiem na jezioro.

Trzeci z partnerów projektu, Pensjonat Leśniczówka, oferuje atrakcyjne przejażdżki pojazdami elektrycznymi o swojskiej nazwie Ryś oraz wypożycza elektryczne rowery.
Dzięki wspomaganiu elektrycznym silnikiem, nawet średnio wprawiony kolarz będzie mógł pokonywać górzyste szlaki Krainy Wilka.

Hotel Wrota Bieszczad w sercu Leska

Kluczowym elementem sieci produktów jest nowo powstały Apart Hotel Wrota Bieszczad ulokowany w sercu Leska. To piękne miasto, które w końcu zasłużyło na godny obiekt noclegowy wraz z atrakcjami w postaci Pubu Kamfina, wystrojem nawiązującym do tradycji nafciarskich oraz Restauracji Mąka i Wino oferującej dania kuchni karpackiej w nowoczesnym wydaniu.

Całość „sieci” spina interaktywna aplikacja na telefon, dzięki której możemy przenieść się w czasie, by w wirtualnej rzeczywistości poznawać tajemnice ukryte na dnie Jeziora Solińskiego.

Powstałe inwestycje znacząco wpłyną na pobudzenie ruchu turystycznego w regionie.

Tematyka konferencji obejmuje także zagadnienia nowego projektu norweskiego pod nazwą „Innowacje w zakresie turystyki wodnej nad zalewem Solińskim w Bieszczadach”. Podczas kwietniowego spotkania w Polańczyku i Lesku, uczestnicy projektu przedstawią kolejne pomysły na nowe inwestycje nad jeziorem.

Ciekawa jest również sama forma nadchodzącej konferencji, gdyż częściowo odbywać się będzie w plenerze. Podczas wyprawy bezdrożami oraz rejsu jachtami po Solinie, goście będą mogli z bliska przekonać się o potencjale regionu.

Program wydarzenia "Wędruj, żegluj, odkrywaj Bieszczady na nowo"

Piątek

  • 21.04, godz. 17. konferencja – przedstawienie projektu „Innowacja w zakresie turystyki wodnej na Zalewie Solińskim” (sala szkoleniowa Eko Marina)
  • Cypel Polańczyk godz. 17. - 19. rejs do zachodu słońca po Jeziorze Solińskim flotyllą jachtów i łodzi elektrycznych z Eko Mariny w Polańczyku, prezentacja aplikacji multimedialnej Kraina wilka

Sobota

  • Godz. 10. poświęcenie hotelu Wrota Bieszczad w Lesku
  • Godz. 11. konferencja prasowa prezentująca produkty sieciowe zrealizowane w ramach projektu „Bieszczady – miejsce pełne żywiołów”
  • Godz. 12 prezentacja ofert w terenie - wyjazd samochodami terenowymi na wyprawę turystyczną bezdrożami w Dolinie Sanu, przedstawienie potencjału Błękitnej Wstęgi Sanu, dyskusja na temat rozwoju turystyki aktywnej
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wskaźnik Bogactwa Narodów, wiemy gdzie jest Polska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sanok.naszemiasto.pl Nasze Miasto