Niezwykłe atrakcje Regionu Białej Przemszy

Artykuł sponsorowany
Region Białej Przemszy jest miejscem unikatowym. Niewiele jest miejsc na świecie, które oferują tak wiele tak wielu. Każdy bowiem znajdzie w regionie Białej Przemszy taki rodzaj aktywności, który da mu poczucie satysfakcji i dobrze wykorzystanego czasu. Zapraszamy Was do poznania najciekawszych atrakcji tego niezwykłego zakątka Polski.

Region Białej Przemszy to przede wszystkim gwarancja spokoju. Tym, którzy preferują beztroskie popołudnia nad wodą proponujemy wizytę nad zalewem w Wolbromiu. Wprawdzie kąpiele w tym miejscu są w tym momencie niemożliwe, ale można tam popływać kajakiem, pospacerować lub zorganizować piknik bez przepychania się miedzy tłumami "plażowiczów". A i powędkować można. W okolicznych stawach i rzekach można spotkać takie gatunki jak: Karp, Szczupak, Sandacz czy Pstrąg.

Są też tacy, którzy wolą inny typ "polowania", a ich łupem padają takie okazy jak podgrzybki, prawdziwki, koźlarze, maślaki, rydze i kanie. Dlatego też do niezwykle bogatych i różnorodnych lasów regionu Białej Przemszy przybywają grzybiarze nie tylko z okolicy ale i z całej Polski.

Podczas korzystania z tych wszystkich atrakcji, wcześniej czy później przyjdzie taki moment, że zmorzy nas głód. Niech to stanie się pretekstem do spróbowania niezwykłych przysmaków lokalnej kuchni. Szczególnie zachęcamy do spróbowania potraw z produkowanej tutaj jagnięciny, którą cechuje niska zawartość tłuszczu oraz wysoki poziom białka i składników mineralnych. Poprawia ona kondycję fizyczną oraz psychiczną i  zmniejsza ryzyko chorób cywilizacyjnych. Dzięki temu wrócimy do naszych codziennych spraw z ładunkiem nowej energii i optymizmu. A tym, dla których dawka optymizmu zawarta w jagnięcinie będzie niewystarczająca polecamy "Czar Pustyni" , czyli lokalny napój alkoholowy przygotowywany z żyta i grochu uprawianych przy Pustyni Błędowskiej.

Bardziej szczegółowe informacje i opisy omawianych tutaj atrakcji możecie znaleźć na portalu www.regio4trip.eu, który powstał w ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

Regio4trip.eu na Facebook'u

Urokliwe miejsca, różnorodne atrakcje turystyczne, ciekawe publikacje oraz konkurs z cennymi nagrodami, to wszystko znajdziesz na oficjalnm fanpage Regio4trip.

Zapraszamy! www.facebook.com/Regio4trip

Dodaj ogłoszenie