Medale dla pływaków z Kolbuszowej

RO
Polskapresse
Na początku maja odbyły się Wiosenne Mistrzostwa Klubu Bobry Dębica. Tradycyjnie już zawody organizowane przez "Bobry" cieszyły się dużym zainteresowaniem w pływackim światku.

Przyjechało na nie aż 36 klubów z Polski a także Słowacji i Węgier. Na zawodach Sokół Kolbuszowa reprezentowali : Joanna Kopaczek, Klaudia Szypuła, Aleksander Augustyn i Kamil Woźniak. Dla Kamila zawody te były szczególnie udane, zdobył bowiem na nich aż 4 medale. Srebro na 200m stylem dowolnym (czas 2:36.06) i trzy brązy za 400m stylem zmiennym (6:20.55) 400m st. dowolnym (5:34.06) i 800m st. dowolnym (11:23.20).
Dla pozostałych zawodników z naszej sekcji starty nie były aż tak udane nie mniej jednak widać wyraźnie, że ducha walki i coraz lepszych umiejętności pływackich im nie brakuje.

Blisko podium była Joanna Kopaczek na 200m grzbietem zajęła 4 miejsce (3:08.88) a na 100m motylkiem zajęła 5 lokatę (1:29.32). Na tym samym dystansie w stylu motylkowym Aleksander Augustyn również był 5 (1:26.08). Na 400m stylem dowolnym 7 miejsce zajęła Klaudia Szypuła (5:55.42). Wyżej wymienieni mają 12 lat i pilnie trenują w naszej sekcji pod okiem Bartka Pietryki. Zawody zorganizowano na basenie 50 metrowym. (Na zdjęciach Kamil Woźniak stoi na trzecim miejscu na podium).

Źródło: kolbuszowa.pl