Magdalena Pasko Mistrzynią Polski w podnoszeniu ciężarów. Policjantka z Dębicy wywalczyła złoto na Mistrzostwach Polski w Gdańsku

Monika Sroczyńska
Sierżant Magdalena Pasko, policjantka z Dębicy, po raz kolejny udowodniła że nie ma sobie równych. Na co dzień zawodniczka klub Lechia Sędziszów Małopolski, wywalczyła złoto w kategorii +87 kg podczas trwających Mistrzostw Polski Seniorów i Seniorek w podnoszeniu ciężarów w Gdańsku.

Prezent na 30 Urodziny

W trakcie przygotowań do Mistrzostw Polski nie było łatwo, w ostatnich dniach dokuczały mi kontuzje barku i pleców. Brakowało też czasu na regenerację, ale mimo wszystko w start, do którego podeszłam z pokorą, włożyłam całe swoje serce i mimo wszelkich przeciwności zdobyłam złoty medal mistrzostw

- komentuje na gorąco zawodniczka.

Dodaje też, że sprawiła sobie prezent na 30 urodziny, które obchodziła 3 czerwca, dzień przed startem w mistrzostwach.

- Taktyka trenera pomogła, każde słowo i wsparcie rodziny, która uczestniczyła w zawodach była mega dopingiem, nie zapominając o przyjaciołach, kolegach, rodzinie w domu czy sąsiadach, którzy zawsze mi kibicują. Ten start jest dla mnie motywacją do dalszego działania, by móc sięgać po kolejne medale - dodaje zdopingowana Magdalena Pasko.

Taktycznie szliśmy tak, by nie złapać kontuzji i nie pogorszyć stanu tych, które już były. Każda zmiana ciężaru na sztandze była przemyślana w taki sposób, by dawała miejsce medalowe. I tym sposobem złoto zabraliśmy do Sędziszowa. Magda zawsze daje z siebie wszystko. Pozytywną osobowością umie zlikwidować stres i startować na wysokich obrotach

- podsumowuje sukces zawodniczki jej trener Mateusz Błachowicz.

Sierżant Magdalena Pasko

Sierż. Magdalena Pasko bez wątpienia jest jedną z najsilniejszych policjantek w garnizonie. Jej dwunastoletni staż treningowy w podnoszeniu ciężarów, to nieprzerwane pasmo sukcesów sportowych, zarówno na arenie krajowej, europejskiej czy światowej. Podczas ubiegłorocznych Mistrzostw Polski Seniorek w Biłgoraju, wywalczyła złoty medal, z łącznym wynikiem w dwuboju 210 kg.

W 2017 roku sierż. Magdalena Pasko podjęła decyzję o tym, by spróbować swoich sił w Policji. Przeszła testy sprawnościowe, psychologiczne i trafiła do Szkoły Policji w Katowicach, gdzie jej opiekunem był podinsp. Marek Sulikowski. Po ukończonym kursie trafiła do garnizonu śląskiego, gdzie pełnienia służbę w jednym z komisariatów, w centrum Katowic. W ubiegłym roku sierż. Pasko przeniosła się do Komendy Powiatowej Policji w Dębicy. Obecnie jest policjantką wydziału patrolowo-interwencyjnego.

Na co dzień sierż. Magdalena Pasko nie tylko sumiennie realizuje swoje zadania służbowe, ale jest także zdolnym sportowcem. Od 2008 roku zawodowo trenuje podnoszenie ciężarów w klubie MLKS Lechia Sędziszów Małopolski. Jako zawodniczka tego klubu, wielokrotnie była powoływana do Polskiej Kadry Narodowej. Zdobyła medale w Mistrzostwach Polski, Europy oraz brała udział w Mistrzostwach Świata.

Jeszcze służąc w śląskim garnizonie wzięła udział w III Pucharze Polski Służb Mundurowych w wyciskaniu sztangi leżąc. Zajęła tam III miejsce w kategorii open kobiet. Policjantka wywalczyła także 5 miejsce w Mistrzostwach Świata Służb Mundurowych.

Zwieńczeniem ciężkiej pracy sierż. Magdaleny Pasko było zdobycie najwyższego podium. Podczas ubiegłorocznych Mistrzostw Polski Seniorek w Biłgoraju, funkcjonariuszka wywalczyła złoty medal, w kategorii powyżej 87 kg, z łącznym wynikiem w dwuboju 210 kg. W tym roku powtórzyła sukces w Gdańsku.