Gmina Dębica: Pływacki memoriał w rocznicę śmierci Jana Pawła II

Artykuł sponsorowany
123rf
I Memoriał Pływacki imienia Jana Pawła II w X Rocznicę Śmierci, to sportowa impreza, która odbędzie się w Kompleksie Basenów „Nemo” w Pustowie-Osiedlu (gmina Dębica).

2 kwietnia gmina Dębica będzie obchodzić X rocznicę śmierci Papieża Polaka Jana Pawła II. Z tej okazji Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pustkowie-Osiedlu, firma Sparta-Mielec oraz Ratownictwo Wodne Rzeczpospolitej - Mielec przy współpracy z Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica, Zespołem Szkół w Stobiernej oraz Zespołem Szkół w Brzeźnicy organizują I Memoriał Pływacki im. Jana Pawła II.

Uczestnicy Memoriału zmierzą się w sztafecie z odległością 26 kilometrów i 516 metrów. Te liczby mają ścisły związek z czasem trwania pontyfikatu Jana Pawła II – 26 lat, 5 miesięcy i 16 dni. - W tym szczególnym dniu każdy będzie mógł przyczynić się do pokonania tego dystansu - zapowiadają organizatorzy.

Oficjalne rozpoczęcie memoriału zaplanowano na godzinę 17.01, chwilę później nastąpi start. O godzinie 21.37 wszyscy zgromadzeni uczczą rocznicę śmierci Papieża minutą ciszy oraz wspólnym odśpiewaniem „Barki”.

Zespoły Szkół z Brzeźnicy oraz Stobiernej, którym patronuje Jan Paweł II, zaprezentują wystawę poświęconą życiu i pontyfikatowi papieża. Ponadto podczas trwania Memoriału, zostanie wyświetlony film „ Karol – człowiek, który został Papieżem”.

W organizację memoriału zaangażowali się również:
- przedstawiciele partnerskiego Miasta Rudki na Ukrainie,
- Klub Biegowy Maratończyk Dębica (wystartuje on z Rynku w Dębicy o godzinie 16.30, meta - Kompleks Basenów „NEMO” w Pustkowie–Osiedlu),
- Mielecka Grupa Motocyklowa SKUCIE,
- Zespół Opieki Zdrowotnej w Dębicy,
- Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy,
- Komenda Powiatowa Policji w Dębicy,
- Międzyszkolny Klub Pływacki „BOBRY” Dębica,
- UKP „GRYF” Dębica.

___________________________________________________________________________________
Czytaj także: Jan Paweł II ogłoszony świętym [WIDEO]

Wideo

Dodaj ogłoszenie