Polecamy

ŁKS Łódź - Jan Sobociński © Krzysztof Szymczak
[2/18]

ŁKS Łódź - Jan Sobociński

Kto jest najlepszym młodzieżowcem u beniaminka? Gdybyśmy zadali sobie to pytanie po rundzie jesiennej odpowiedź byłaby jedna - Piotr Pyrdoł. Na początku stycznia pomocnik odszedł jednak do Legii Warszawa.

Cóż, pierwszy jest zatem reprezentant młodzieżówki, Jan Sobociński, który w wielu meczach maczał palce przy straconych bramkach (zapisał m.in. samobója). Chyba za szybko trafił do ekstraklasy.

Jesteśmy ciekawi jak potoczy się kariera o trzy lata młodszego Adama Ratajczyka. Poniżej możecie zobaczyć jego wspaniałą akcję zwieńczoną debiutanckim golem.

Młodzieżowcy w ŁKS Łódź:
1. Jan Sobociński (stoper, 20 lat)
2. Adam Ratajczak (skrzydłowy, 17 lat)
3. Przemysław Sajdak (pomocnik, 20 lat)

Czekają na debiut:
Dawid Arndt (bramkarz, 18 lat)
Mieszko Lorenc (pomocnik, 18 lat)
Artur Sójka (pomocnik, 18 lat)Przepis o młodzieżowcu w PKO Ekstraklasie istnieje od bieżącego sezonu. W każdym meczu drużyny muszą wystawić przynajmniej po jednym zawodniku z rocznika 1998 lub młodszych (w Lechu Poznań jest ich zazwyczaj więcej, bo taką strategię przyjął klub). Gdyby młodzieżowca zabrakło na boisku to dana drużyna zostałaby ukarana walkowerem. Otwarcie na młodzieżowców już przyniosło pożądany efekt. Gra ich więcej i ich wysiłek ma większe przełożenie na wyniki. Część klubów zarabia na nich także poważne pieniądze, czego przykładem są Radosław Majecki (ogólny rekord sprzedaży) czy Bartosz Slisz (rekord sprzedaży wewnątrz ligi). Idąc tym tropem pozwoliliśmy stworzyć sobie ranking młodzieżowców w każdym klubie. Zobaczcie, kto jest numerem 1 i czy ma realne szanse na zrobienie poważnej kariery.

Najnowsze wiadomości

reklama