Agnieszka Jackowska - Drożdż. Osobowość Roku Podkarpacia 2020 w kategorii KULTURA

Monika Sroczyńska
Monika Sroczyńska
mok.debica.pl
Praca z tak wspaniałymi ludźmi, którzy są miłośnikami tego, czym się zawodowo zajmują może nieść za sobą tylko rozwój. Mając takie wsparcie i zaangażowanie współpracowników, chce się cały czas działać. Wspaniała atmosfera pracy to ogromny sukces - podkreśla Agnieszka Jackowska - Drożdż, Osobowość Roku Podkarpacia 2020 w kategorii KULTURA.

Agnieszka Jackowska-Drożdż ukończyła Studium Kulturalno - Oświatowe w Krośnie oraz studia magisterskie w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Zielonej Górze na kierunku animacja społeczno – kulturalna, ze specjalizacją – taniec. Przez wiele lat prowadziła zajęcia w Ośrodku Kultury Gminy Żyraków gdzie przygotowywała dożynki. Prowadziła lekcje rytmiki w Integracyjnej Szkole Podstawowej Nr 11 w Dębicy, kursy tańca w wielu ośrodkach kultury na terenie gminy Dębica i Żyraków.

Z Dębicą związana od dziecka, od dziecka związana z tańcem

W Szkole Podstawowej nr 3 wychowawczyni prowadziła klasowy zespół. Już wtedy taniec stał się moją pasją. Od VII klasy tańczyłam w Zespole Pieśni i Tańca "Małopolska". Mając styczność z tak wspaniałymi choreografami jak: Bożena Niżańska, Wanda Zach, Wiesława Hazuka czy Kazimierz Górczak trudno było nie zakochać się w tańcu

– wyznaje nasza laureatka.

Zespół, który działał przy Domu Kultury "Kosmos" pomagał jej nie tylko rozwijać swoje umiejętności. Tu rodziły się też prawdziwe przyjaźnie. Wspaniałą atmosferę wśród tancerzy wspomina po dzień dzisiejszy. Tam też odbywała swoje praktyki będąc w studium i na studiach. Dom Kultury, jak sama przyznaje, był przez lata jej drugim domem.
O zespole napisała także pracę magisterską: Wpływ uczestnictwa w zajęciach Zespołu Pieśni i Tańca "Małopolska" na dalsze losy osobiste i zawodowe jego członków. Trudno nie stwierdzić, że w jej życiu "Małopolska" miała ogromny wpływ na wybór kierunku studiów. W zespole poznała również swojego męża.

Z Domu Kultury „Kosmos” do Domu Kultury „Śnieżka”

Od 1989 roku pracuje w Domu Kultury "Śnieżka". Tam znowu miała szczęście trafić na wspaniałego człowieka. Takim była Urszula Rojek.

– To dzięki niej teorię, którą zdobyłam w szkole mogłam łączyć z praktyką i zdobywać tak cenne doświadczenia. Dzięki Pani Uli organizację imprez opanowałam do perfekcji – podkreśla Agnieszka Jackowska – Drożdż.

Pracowała na różnych stanowiskach, m.in. jako instruktor kulturalno – oświatowy, kasjer, instruktor tańca. Obecnie jest kierownikiem placówki. Jej zespoły były nagradzane na wielu przeglądach tanecznych, sama wielokrotnie wyróżniana nagrodą instruktorską.

Agnieszka Jackowska – Drożdż jest też pomysłodawcą wielu imprez, m.in. „Mama, matula, mateńka”, "Śpiewam bo lubię" - obecnie pod nazwą "Śpiewaj razem z nami", Galicyjskie Konfrontacje Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych, Przeglądu Przedszkolaków.

Przeczytajcie także:

Dzięki jej staraniom Dębica organizuje eliminacje rejonowe Małego Konkursu Recytatorskiego. Jak sama przyznaje, chciała aby uzdolnione dzieci mogły zaprezentować swoje umiejętności na wyższych szczeblach. Od 10 lat organizuje Przegląd Zespołów Tanecznych "Złoty Gryf". W pierwszym roku wraz z Elżbietą Bodziany - pomysłodawczynią imprezy, a przez kolejne lata sama.

Pierwszy przegląd gościł 250 tancerzy. Obecnie przyjeżdża 1500, a to wszystko dzięki staraniom i tworzeniu rokrocznie nowej bazy. Wielką radość sprawiają jej podziękowania i gratulacje za sprawne przeprowadzenie imprezy.

Gra zespołowa przynosi sukces i daje radość

– Wiadomo jednak, że to wszystko dzięki współpracownikom, bo przy tak wielkiej imprezie musi działać sztab ludzi. Za każdym razem bardzo wdzięczna jestem każdemu, kto pomaga. Również sponsorom, którzy wspierają imprezę finansowo – podkreśla wartość gry zespołowej nasza laureatka.

Po przeprowadzce do wyremontowanego przez miasto obiektu, w ostatnim czasie już dzięki wsparciu nieocenionych sponsorów, których ciągle sama pozyskuje, udało się wyposażyć szatnię zespołów tanecznych, salę plastyczną, salę muzyczną, garderobę i biuro.

– Mam to szczęście, że na swojej drodze spotykam ludzi, którzy wspierają placówkę. Jestem im ogromnie wdzięczna – przyznaje z wrodzoną sobie skromnością, co do własnych zasług.

Całe serce oddaje pracy, która jednocześnie jest jej pasją. Choć nade wszystko najważniejsza jest dla niej rodzina, która zawsze jest dla niej ostoją i dodaje energii do działania.

Ogromnym wsparciem jest przede wszystkim mąż, który wielokrotnie wspierał finansowo moje zawodowe przedsięwzięcia. To, gdzie teraz jestem to także wielka zasługa moich rodziców, którzy akceptowali wszystkie moje wybory. Nigdy nie narzucali co mam robić, zawsze tez mogę na nich liczyć. Dziś wspierają mnie także synowie, kiedy pracę przynoszę do domu

– uśmiecha się na wspomnienia przygotowań konkursów z nagrodami, które przygotowywała z synem.

Na każdym kroku podkreśla jednak, że pracując w Domu Kultury "Śnieżka", jak zawsze ma szczęście do ludzi.

Praca z tak wspaniałymi koleżankami i kolegami, którzy są miłośnikami tego, czym się zawodowo zajmują może nieść za sobą tylko rozwój. Mając takie wsparcie i zaangażowanie współpracowników, chce się cały czas działać. Wspaniała atmosfera pracy to ogromny sukces. Bardzo też wszystkim dziękuję za oddane na mnie głosy. Takie wyróżnienie dodaje tylko skrzydeł do dalszej pracy

– podkreśla Agnieszka Jackowska – Drożd.


Kino Samochodowe rusza w trasę po Polsce. Jak to działa?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie