3 liga. Wisłoka Dębica pewnie pokonała Hetmana Zamość 5:1 [RELACJA, ZDJĘCIA]

SŁAWOMIR OSKARBSKI
Hetman poniósł dotkliwą porażkę przy Parkowej, ale kto wie, jaki byłby wynik, gdyby nie niewyparzone języki zamościan. To właśnie z tego powodu arbiter pokazał gościom aż dwie czerwone kartki. Ta druga, w doliczonym czasie, nie miała wpływu na losy meczu, ale pierwsza, którą ujrzał bramkarz Hetmana – zdecydowanie tak.

Dawid Rosiak został wyrzucony z boiska tuż po tym, jak przy stanie 1:1 obronił rzut karny Dariusza Kamińskiego, a chwilę później poprawkę tego zawodnika. Sędzia pokazał nie tylko „czerwień”, ale podyktował rzut wolny pośredni z około 15 metrów. Dębiczanie tą szansę wykorzystali. Damian Łanucha huknął w okienko i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Zanim do tego doszło, Hetman mocno pracował, by sprawić w Dębicy niespodziankę. W pierwszej odsłonie fatalnie zagrał Tomasz Libera, który posłał piłkę wprost pod nogi Rafała Turczyna, wybuchł z tego pożar, który faulem tuż przed polem karnym próbował ugasić Filiberto Mazur. Efekt był taki, że Rafał Kruczkowski z rzutu wolnego zdobył bramkę. Źle ona podziałała na miejscowych, którzy aż do przerwy prezentowali się nieporadnie, bez pomysłu na odrobienie strat.

– Pierwsza połowa była senna w naszym wykonaniu. Myśleliśmy, że pewnie mecz sam się wygra. Pachniało niespodzianką, bo niewiele wtedy zrobiliśmy, żeby ten mecz wygrać – ocenił pierwsze 45 min. Dariusz Kantor, trener biało-zielonych.

Po przerwie dębiczanie z animuszem rzucili się na przyjezdnych, a odrabianie strat rozpoczął Dariusz Kamiński, który odważnie wpadł w pole karne, gdzie próbowało powstrzymać go trzech zawodników gości, po czym pewnym strzałem pokonał Rosiaka. W drużynie Wisłoki wciąż w gazie jest Łukasz Siedlik, który dobrą grę przypieczętował golem. To jego czwarty z rzędu ligowy mecz, w którym wpisał się na listę strzelców.

Wisłoka Dębica – Hetman Zamość 5:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Kruczkowski 21, 1:1 Kamiński 50, 2:1 Łanucha 64, 3:1 Pawlak 69, 4:1 Siedlik 86, 5:1 Szatała 89-sam.

Wisłoka: Libera 5 – Król 6, Remut 6 (46 Fedan 6), Partyka 6 (89 Potyrała) – Rębisz 6 (83 Kogut), Mazur 6, Łanucha 7, Sojda 6 (83 Zygmunt ż) – Pawlak 7, Kamiński 7 (79 Palonek), Siedlik 8. Trener Dariusz Kantor.

Hetman: Rosiak cz64 (niesportowe zachowanie) – Szatała, Jaroszyński ż (75 Jamroż), Myszka, Gierowski – Turczyn ż (75 Wolanin), Dajos ż (70 Grzęda cz90+5 niesportowe zachowanie), Ozcifci (64 Gibki), Pupeć ż (75 Polak), Pokrywka.