Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W Dębicy uruchomiono pierwszą stację do ładowania pojazdów elektrycznych. Zainstalował ją Tauron

OPRAC.: DD
Materiały prasowe
Przy Galerii Dębickiej na ul. Księdza Nosala w Dębicy można naładować energią samochody z elektrycznym napędem. Pierwszą stację do ładowania pojazdów w mieście uruchomiła Grupa Tauron.

Dębica jest kolejnym miastem, w którym Tauron zainstalował stację ładowania samochodów elektrycznych. Łącznie na terenie działalności Grupy Tauron oddano do użytku już 87 stacji.

Najwięcej ładowarek działa w województwach śląskim (60) i dolnośląskim (16). W najbliższych miesiącach spółka planuje budowę kolejnych. Według planów, na koniec roku liczba stacji ma przekroczyć 130.

Stacja AC/2x22 kW, która została zainstalowana przy Galerii Dębickiej na ul. Księdza Nosala w Dębicy, pozwala jednocześnie ładować dwa pojazdy.

- Rozwój infrastruktury do ładowania pojazdów elektrycznych to jeden z najważniejszych obszarów rozwoju biznesowego spółki TAURON Nowe Technologie. Jesteśmy bowiem przekonani, że elektryfikacja transportu będzie w najbliższych latach rozwijała się bardzo dynamicznie – mówi Piotr Apollo, wiceprezes TAURONA Nowych Technologii.
I podkreśla, że dzięki sieci stacji Taurona Katowice jako pierwsze miasto w Polsce, już w kwietniu 2020 roku, wypełniło zapisy ustawy o elektromobilności.

Tauron przygotował również specjalną aplikację, która ma ułatwić życie elektromobilnym kierowcom.
Intuicyjna aplikacja o nazwie eMap pozwala na sprawną obsługę stacji Taurona nawet początkującym użytkownikom. Umożliwia ona m.in. wyszukiwanie dostępnej stacji w czasie rzeczywistym, wyznaczenie trasy do wybranego punktu ładowania z pomocą nawigacji oraz przeprowadzenie procesu autoryzacji, ładowania oraz rozliczenia transakcji.

Usługa dostępna jest już na platformach AppStore oraz Google Play. Aplikację można również pobrać ze strony: https://tauron.pl/emobility.

Elektromobilność. Czy to się opłaca?

W informacji o rozbudowie sieci stacji do ładowania pojazdów Tauron przytacza następujące wyliczenie: koszt przejechania 100 km samochodem eklektycznym waha się od ok. 9 do 12 zł i jest kilka razy niższy, niż przejechanie tej samej drogi samochodem napędzanym benzyną, bądź olejem napędowym.

od 16 lat
Wideo

Policyjne drony na Podkarpaciu w akcji

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na debica.naszemiasto.pl Nasze Miasto