Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Trasy spacerowe do 67 km od Dębicy. Urokliwe trasy na weekend 27 - 28 kwietnia

Redakcja Strony Podróży
Redakcja Strony Podróży
Wideo
od 16 lat
Rozglądasz się za ciekawym pomysłem na urokliwą ścieżkę na spacer w okolicy Dębicy? Nasze propozycje, gdzie można się wybrać. Mamy 3 ciekawe propozycje. Mają różną długość, dzięki czemu każdy może znaleźć coś dla siebie. Razem z Taseo proponujemy Wam 3 trasy na ciekawy spacer w odległości do 67 km od Dębicy. Co tydzień wybieramy inny zestaw. Zobacz, jakie trasy spacerowe niedaleko Dębicy warto wybrać w weekend.

Spis treści

Ścieżki spacerowe w okolicy Dębicy

We współpracy z Traseo przygotowaliśmy dla Was 3 trasy spacerowe oddalonych maksymalnie o 67 km od Dębicy, które polecają inni spacerowicze. Wybierz najlepszą dla siebie.

Nim wyruszysz w drogę, sprawdź prognozę pogody. W sobotę 27 kwietnia w Dębicy ma być 16°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia deszczu wynosi 28%. W niedzielę 28 kwietnia w Dębicy ma być 20°C. Nie będzie padać.

🌳 Trasa spacerowa: Szlak tarnowskich Żydów

  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 2,28 km
  • Czas trwania spaceru: 46 min.
  • Przewyższenia: 14 m
  • Suma podejść: 8 m
  • Suma zejść: 16 m

Trasę spacerową mieszkańcom Dębicy poleca Szlaki_Malopolski

Wyznaczona trasa upamiętnia ich historyczną obecność w Tarnowie, którzy przed II wojną światową stanowili 45% mieszkańców miasta, tragicznie zniesioną przez Holocaust.

Start
Dojazd do Tarnowa: z Krakowa do Tarnowa dotarliśmy krajową nr 4 w niecałe 1,5 godziny. W mieście bez trudu można znaleźć płatne i bezpłatne miejsca parkingowe. Do Tarnowa można dojechać również pociągiem lub jednym z licznych autobusów startujących z Regionalnego Dworca Autobusowego w Krakowie.

Trasa
Większość obiektów trasy znajduje się w obrębie i okolicach dawnego getta, czyli w ścisłym centrum miasta. Trasa rozpoczyna się od ulic Wekslarskiej i Żydowskiej, będących odnogami tarnowskiego Rynku. Posiłkując się planem miasta i informacjami znalezionymi w Internecie, bez trudu można odnaleźć kolejne punkty wycieczki. Są one ponadto oznaczone tabliczkami, a co jakiś czas o o tym, że podążamy we właściwym kierunku upewniają nas drogowskazy.

Trasa jest w całości trasą miejską. Jej przejście zająć może w zależności od tempa spaceru i czasu poświęcanego poszczególnym obiektom, od 1,5 do 2,5 h. Jest łatwa, stąd też dostępna zarówno dla dzieci, jak i osób starszych. Informacje znalezione na stronie Muzeum Okręgowego w Tarnowie w dziale Judaica pozwoliły nam na ułożenie optymalnej trasy, dzięki czemu nie gubiliśmy się i nie deptaliśmy po własnych śladach.

Wielość i różnorodność obiektów na trasie sprawia, że jest ona naprawdę interesująca – nie tylko dla pasjonatów historii Żydów, ale też przypadkowych turystów, którzy chcą zdobyć nową wiedzę i poszerzyć horyzonty.

Opracowanie: Paulina Macek
MATERIAŁ POCHODZI Z SERWISU SZLAKI MAŁOPOLSKI (szlakimalopolski.pl)
Nawiguj


🌳 Trasa spacerowa: Błądząc po Pogórzu cz. 10

  • Stopień trudności: 2.0
  • Dystans: 36,08 km
  • Czas trwania spaceru: 9 godz. i 33 min.
  • Przewyższenia: 376 m
  • Suma podejść: 1 164 m
  • Suma zejść: 1 245 m

Spacerowiczom z Dębicy trasę poleca Undress2

Trasa miejscami wymagająca, piękne widoki, należy wziąć zaopatrzenie, bo sklep jest tylko na początku i końcu trasy, kilka ciekawych podejść
Nawiguj


🌳 Trasa spacerowa: Debiutantka [Kod trasy: 159883]

  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 5,52 km
  • Czas trwania spaceru: 38 min.
  • Przewyższenia: 150 m
  • Suma podejść: 189 m
  • Suma zejść: 189 m

Siwejka poleca trasę mieszkańcom Dębicy

Krótka trasa idealna na początek. Niewielkie różnice wysokości powodują, że niemal każdy z łatwością ją pokona. Tradycyjnie ruszamy z Siwejki, najpierw 1300 m w stronę centrum Ropek szlakiem czerwonym do rozdroża w centrum wsi. Tam kierujemy się za znakami żółtymi w prawo. Najpierw przez potok, potem nieco stromiej do góry do utwardzonego placu przygotowanego na zwózkę drewna. W tym miejscu porzucamy szlak żółty i ruszamy łagodnie drogą w prawo. Gdy na Twoim smartwatchu pokaże się 3 km skręcamy z tej drogi w prawo stromo w dół ścieżką leśną. Po 300 metrach dołanszamy się do szlaku czerwonego którym kierujemy się w drogę powrotną w dół Ropek.
Nawiguj


Jaka będzie pogoda?

traseo

Traseo.pl to portal oraz darmowa aplikacja mobilna na urządzenia z systemami android lub iOS. Znajdziesz tu ponad 200 000 tras! Możesz nagrywać własne ślady podczas wycieczek lub podążać trasami pozostałych użytkowników. Szukaj inspiracji wycieczkowych.

Rób zdjęcia, dodawaj opisy, a później wyślij zapisaną trasę na Traseo.pl. Będziesz mieć możliwość dodatkowej edycji danej trasy. Możesz również podzielić się nią z innymi użytkownikami Traseo lub zachować jako prywatną tylko dla siebie. Sprawdź wszystkie możliwości Traseo, zainstaluj aplikację i ruszaj na szlak!

Przyda się na spacerze

Okazje

Lubisz spacery ale nie lubisz przepłacać za artykuły do trekkingu? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Dlaczego warto spacerować?

Spacerowanie przynosi wiele korzyści. Regularne spacery pomagają w walce ze stresem, a także pozytywnie wpływają na układ krążenia. Wpływają więc pozytywnie zarówno na zdrowie psychiczne, jak i fizyczne. Ruch to ważna część naszego życia, gdy chcemy dbać o zdrowie. Nie każdy ma czas i ochotę na uprawianie sportu. Spacerowanie to prosta forma aktywności i dobra alternatywa dla wszystkich, którzy nie przepadają za sportem. Oczywiście, jeśli jesteś osobą aktywną sportowo, spacery będą świetnym dopełnieniem.

Dbanie o odpowiednią dawkę ruchu powinno być szczególnie istotne dla osób, które mają siedzący tryb pracy. Wprowadź codziennie spacery do swoich planów, a zobaczysz ich pozytywny wpływ na Twoje samopoczucie.

Ile powinno się robić kroków dziennie?
WHO podaje, że dzienna dawka kroków dla osoby dorosłej i zdrowej powinna wynosić pomiędzy 6 000 - 8 000 kroków dziennie. Natomiast osoby z przewlekłymi chorobami od 3 500 do 5 500 kroków dziennie.

Czy to dużo? Zależy dla kogo. Jeśli do tej pory nie zwracałeś uwagi na to i niewiele się ruszałeś, warto zacząć od krótkich spacerów i stopniowo zwiększać liczbę kroków, by się nie zniechęcić. Oczywiście im więcej kroków, tym więcej korzyści, jednak nie warto popadać w skrajności. Każdy ma czasem słabszy dzień lub gorzej się czuje. Nie zmuszaj się wtedy na siłę do zrobienia odpowiedniej liczby kroków. Jeśli twoje ciało domaga się regeneracji, pozwól sobie na to.

Chodzenie na spacery to świetny pomysł na spędzanie czasu z najbliższymi. Dlaczego nie połączyć przyjemnego z pożytecznym? Umawiasz się regularnie na kawę z przyjaciółką? A może codziennie wieczorami siedzisz przed telewizorem z drugą połówką? Spróbuj zaproponować inną formę spędzanie czasu i wyciągnij najbliższych na spacer, jeśli pogoda jest sprzyjająca.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na debica.naszemiasto.pl Nasze Miasto